| Working load limit | 907,18 kg |
| Direction of Load Attachment | Horizontal/Vertical |
| Type of Control | Manual |
| Minimum Grab Range | 3,30 mm |
| Maximum Grab Range | 38,10 mm |
| Max. load changes | 16.000 Load changes |
| Product description | Lifting Clamp |
| Manufacturer part number | SC-CLP-1-VL-U 1T JAW 1/8" - |
| Net Weight | 5,90 kg |