| Working load limit | 800,00 kg |
| Max. operating temperature | 40,00 °C |
| Min. operating temperature | -10,00 °C |
| Explosion protection | No |
| Corrosion resistance | No |
| Overload protection available | Yes |
| Rope diameter | 8,20 mm |
| Type of Drive | Battery motor |
| Rope included | No |
| Standard | EN ISO 12100 |
| Product description | Multi Purpose Hoist |
| Manufacturer | Jakob AG |
| Brand | Habegger |
| Short text product descr. | Multi-Purp. |
| Type designation | HIT-TRAC 8A |
| Manufacturer part number | 06600 |
| Net Weight | 28,50 kg |
| eClass 6.2 | 36120290 |
| eClass 5 | 36120290 |
| eClass 7.1 | 36120290 |
| UNSPSC V7 | 24101600 |
| eClass 8.0 | 36120290 |
| UNSPSC V13.5 | 24101600 |
| eClass 5.1.1 | 36120290 |
| eClass 5.1 | 36120290 |
| eClass 9.0 | 36120290 |
| eClass 10.0.1 | 36120290 |
| eClass 10.1 | 36120290 |
| UNSPSC V20.0601 | 24101602 |
| eClass 5.1.4 | 36120290 |
| UNSPSC V13.5_S | 241016 |
