Product description
Extended torque arm type ERA for use with hydraulic torque wrenches type TWH-N
| Explosion protection | No |
| Product description | Extended reaction arm |
| Brand | Hi-Force |
| Product area | Torque wrench |
| eClass 6.2 | 21119190 |
| eClass 7.1 | 21119190 |
| UNSPSC V7 | 27112720 |
| eClass 8.0 | 21119190 |
| UNSPSC V13.5 | 27112720 |
| eClass 5.1.1 | 21119190 |
| eClass 5.1 | 21119190 |
| eClass 9.0 | 21119190 |
| eClass 10.0.1 | 21119190 |
| eClass 10.1 | 21119190 |
| UNSPSC V20.0601 | 27112720 |
| eClass 5.1.4 | 21119190 |
| UNSPSC V13.5_S | 2711 |
| A | 545 mm |
| B | 588 mm |
| C | 95 mm |
| D | 95 mm |

Extended torque arm type ERA for use with hydraulic torque wrenches type TWH-N