| WLL | 500,00 kg |
| Max. temperatur | 40,00 °C |
| Min. temperatur | -20,00 °C |
| Lyfthöjd | 3 m |
| Driftspänning | 230,00 V |
| Maskingrupp | 60,00 % |
| Typ av lyfthastighet | Enstegs |
| Motorgrupp | M3,1 Bm |
| Med överlastskydd | Slipkoppling |
| IP klass | IP55 |
| Upphängning | Krokupphängning |
| Antal kättingparter | 1 |
| Kättingsamlare | Nej |
| Längd på manöverkabel | 1,70 m |
| Typ av lyftkätting | Kätting |
| Standard | DIN EN 818-7,DIN EN 60204-32,DIN EN 14492-2,DIN EN ISO 12100 |
| Produktbeskrivning | Kättingtelfer |
| Typbeteckning | STAR ONE |
| Styrenhet | Manöverkabel med handtag |
| Nettovikt | 23,00 kg |
| eClass 6.2 | 36120209 |
| eClass 5 | 36120201 |
| eClass 7.1 | 36120209 |
| eClass 8.0 | 36120209 |
| eClass 5.1.1 | 36120201 |
| eClass 5.1 | 36120201 |
| eClass 9.0 | 36120209 |
| eClass 10.0.1 | 36120209 |
| eClass 10.1 | 36120209 |
| UNSPSC V20.0601 | 24101602 |
| eClass 5.1.4 | 36120201 |
| UNSPSC V13.5_S | 241016 |
