| WLL | 150,00 kg |
| Max. temperatur | 60,00 °C |
| Min. temperatur | -20,00 °C |
| Explosionsskydd finns | Nej |
| Korrosionsbeständighet | Ja |
| Material | Stål |
| Stållinediameter min. | 12,00 mm |
| Stållinediameter max. | 12,00 mm |
| Rullens diameter | 130,00 mm |
| Fällbar | Nej |
| Antal linhjul | 1 |
| Typ av infästning | Tvärgående platta |
| Lagertyp | Glidlager |
| Linhjulsmaterial | Gjutjärn |
| Kundmärkning finns | Nej |
| Produktbeskrivning | Linhjul |
| Tillverkare | C. u. A. Heiderich GmbH |
| Typbeteckning | 161/80MM/B |
| Tillverkarens artikelnummer | 37601300 |
| Nettovikt | 1,40 kg |
| eClass 6.2 | 23340390 |
| eClass 7.1 | 23340303 |
| UNSPSC V7 | 24101613 |
| eClass 8.0 | 23340303 |
| UNSPSC V13.5 | 24101613 |
| eClass 5.1.1 | 23179106 |
| eClass 5.1 | 23179106 |
| eClass 9.0 | 23340303 |
| eClass 10.0.1 | 23340303 |
| eClass 10.1 | 23340303 |
| UNSPSC V20.0601 | 24101613 |
| eClass 5.1.4 | 23179106 |
| UNSPSC V13.5_S | 241016 |