| Max. temperatur | 60,00 °C |
| Min. temperatur | -40,00 °C |
| Explosionsskydd finns | Nej |
| Material | Aluminium |
| inklusive lina | Ja |
| Standard | DIN EN 1496,DIN EN 341 |
| Produktbeskrivning | Räddningsanordning |
| Tillverkare | 3M Deutschland GmbH |
| Fabrikat | SALA |
| Produktbeskrivning kort | Räddningsenh. |
| Vågrät användning | Nej |
| Färg på hölje | silver/gul |
| Kapslat | Ja |
| Max. nedfirningshöjd | 25,00 m |
| Max nedfirningslast | 140,00 kg |
| Mad räddningsutrustning | Ja |
| Stållinediameter nödv. | 5 mm |
| Linlängd | 25,00 m |
| Lyftanordning | Stålkabel |
| Lintyp | Stållina rostfritt |
| Max. antal personer | 1 Persons |
| Tillverkarens artikelnummer | 3400917 |
| Nettovikt | 23,50 kg |
| eClass 6.2 | 40020106 |
| eClass 7.1 | 40020106 |
| UNSPSC V7 | 46182300 |
| eClass 8.0 | 40020106 |
| UNSPSC V13.5 | 46182300 |
| eClass 5.1.1 | 40020103 |
| eClass 5.1 | 40020103 |
| eClass 9.0 | 40020106 |
| eClass 10.0.1 | 40020106 |
| GTIN | 03660570033951 |
| eClass 10.1 | 40020106 |
| UNSPSC V20.0601 | 46182300 |
| eClass 5.1.4 | 40020103 |
| UNSPSC V13.5_S | 46 |