| Max. temperatur | 80,00 °C |
| Min. temperatur | -10,00 °C |
| Material | Stål |
| Yta | delvis lackerad/nickelpläterad |
| Lyftriktning | horisontell |
| Typ av last | Platt material/Runt material |
| Min. tjocklek platt material | 20,00 mm |
| Standard | DIN EN 13155,Machinery Directive 2006/42/EC |
| Produktbeskrivning | Lyftmagnet |
| Typbeteckning | FX |
| Nettovikt | 19,00 kg |
| eClass 6.2 | 36123405 |
| eClass 7.1 | 36123405 |
| UNSPSC V7 | 24101658 |
| eClass 8.0 | 36123405 |
| UNSPSC V13.5 | 24101658 |
| eClass 5.1.1 | 36129205 |
| eClass 5.1 | 36129205 |
| eClass 9.0 | 36123405 |
| eClass 10.0.1 | 36123405 |
| eClass 10.1 | 36123405 |
| UNSPSC V20.0601 | 24101658 |
| eClass 5.1.4 | 36129205 |
| UNSPSC V13.5_S | 241016 |
