| WLL | 500,00 kg |
| Explosionsskydd finns | Ja |
| ATEX klass | Ex II 3 DG IIA T4(X) |
| Korrosionsbeständighet | Nej |
| Material | Stål |
| Lyfthöjd | 8 m |
| Maskingrupp | 100,00 % |
| Lyfthastighet | 12,50 m/min |
| Motoreffekt | 1 KW |
| Motorgrupp | 1Am,M4 |
| Upphängning | Krok |
| Antal kättingparter | 1 |
| Kättingsamlare | Ja |
| Längd på manöverkabel | 7 m |
| Slangdiameter, inre | 13,00 mm |
| Lufttryck | 6 bar |
| Typ av cylinder | Knappstyrning |
| Luftanslutning | G 1/2" |
| Produktbeskrivning | Tryckluftsdrivet kedjeblock |
| Tillverkare | Neuhaus J.D. |
| Produktbeskrivning kort | Lufttelfer |
| Typbeteckning | Mini |
| Tillverkarens artikelnummer | 54422 |
| Nettovikt | 27,00 kg |
| Ursprungsland | Germany |
| eClass 6.2 | 36120206 |
| eClass 4.0 | 36122203 |
| eClass 4.1 | 36122203 |
| eClass 5 | 36120206 |
| eClass 7.1 | 36120206 |
| UNSPSC V7 | 24101602 |
| eClass 8.0 | 36120206 |
| UNSPSC V13.5 | 24101602 |
| Definierad eStandard | 1 |
| eClass 5.1.1 | 36120206 |
| eClass 5.1 | 36120206 |
| eClass 9.0 | 36120206 |
| eClass 10.0.1 | 36120206 |
| eClass 10.1 | 36120206 |
| UNSPSC V20.0601 | 24101602 |
| eClass 5.1.4 | 36120206 |
| UNSPSC V13.5_S | 241016 |
| A | 509 mm |
| B | 306 mm |
| C | 557 mm |
| D | 135 mm |
| E | 292 mm |
| F | 148 mm |
| G | 144 mm |
| H | 210 mm |
| J | 53 mm |
| K | 125 mm |
| L | 40 mm |
| M | 28 mm |
| N | 24 mm |
| O | 164 mm |
